Masaż

Klasyczny
To zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, więzadła, a także na układ krwionośny, nerwowy. Masaż klasyczny poprawia odżywienie tkanek, działa przeciwbólowo, regeneruje mięśnie, przyspiesza przemianę materii, zwiększa sprężystość i elastyczność mięśni.

Limfatyczny
Masaż ten służy poprawie przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest to główna metoda leczenia obrzęków. Ten rodzaj masażu wymaga większej precyzji niż w klasycznym, polega na powolnym przepychaniu limfy w stronę węzłów chłonnych i udrażnia je. Masaż taki jest wskazany u osób, które borykają się z obrzękami różnego pochodzenia. Pomocny jest w walce z otyłością oraz usuwaniu toksyn z organizmu.

Odchudzający (bańką chińską)
To masaż wykonywany na rzecz zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Jest on dość intensywny i bolesny. W kuracji odchudzającej i walce z cellulitem bardzo skuteczną rolę odgrywa bańka chińska. Masaż odchudzający ujędrnia i wygładza skórę, modeluje sylwetkę, relaksuje, uspokaja.

Gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami jest formą oddziaływania, który wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku, jak również ciepło wpływające na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Powoduje to w efekcie zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie i przyspieszenie odżywienia ciała. Jest doskonałym uzupełnieniem kompleksowej rehabilitacji. Połączenie gorących kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest wybawieniem dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu, relaksuje i regeneruje całe ciało.